Çfarë po ndodh me Juventusin? Agjentët e sulmuesit në Itali, Barcelona pret zhvillime!

24 Janar 2022
20:59
Telesport

Merkato e Juventusit po lëviz në këto orë dhe lajmi i orës së fundit është se sipas asaj që është grumbulluar nga Tuttomercatoweb.com, agjentët e Alvaro Moratas ndodhen aktualisht në Itali.

Juanma Lopez është në Milano me Marco Busiello dhe së shpejti ata mund të kontaktojnë me klubin e Juventusit.

Në tavolinën e një takimi të mundshëm mes palëve, mund të jetë emri i 9-shes spanjolle që prej kohësh është goli i parë i Barcelonës së Xavi Hernandez për sulmin e janarit.

Operacioni i komplikuar dhe ëndrrat e Juventusit
Një operacion që do të kishte qartë konturet komplekse duke qenë se lojtari është i huazuar nga Atletico Madrid te Juventus (10 milionë euro të tjera të paguara për rinovimin e huazimit dhe të drejtën e shlyerjes të vendosur në verë në 35 vjeç, e cila, deri më sot, Juve vështirë se do të ushtrojë). Morata duhet të kthehet te Colchoneros dhe më pas të shkojë te Barcelona dhe në atë moment bardhezinjtë duhet të kalojnë fuqishëm në 9 të tjera.

Objektivi i madh quhet Dushan Vlahovic i Fiorentinës për të cilin viola megjithatë kërkon 70 milionë euro, alternativa është sigurisht. më i pranueshëm, Anthony Martial i Manchester United në huazim.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit