CHAMPIONS: Dramë në Azerbajxhan, penalltitë nderojnë Molde! Në Danimarkë nuk ka histori (rezultatet)

16 Shtator 2020
22:20
Telesport

Dramë në Azerbajxhan për Qarabag, ish-skuadra e Ansi Agollit. Me penallti pas rezultatin 0-0 në 120 minuta, ka kaluar ekipi i Moldes.

Norvegjezët humbën edhe penallti gjatë ndeshjes, por portieri i tyre në fund, te llotaria e 11-të metërshave, bëri pritjen deçizive dhe i dha kështu kualifikimin në playoff të Champions dhe siguroi grupet e Europa League (edhe në rast se eliminohen turin tjetër).

Përballja e radhës, ndaj Ferencvarosit të shqiptarit Myrto Uzuni, që sonte gjithashtu realizoi supergol duke i dhënë biletën për në playoff hungarëzëve.

Maçabi Tel Aviv eliminon gjithashtu Dinamo Brest me një gol, kurse Midtjylland shkatërron 3-0 Young Boys në Danimarkë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit