Champions League, ja kalendari i Juventus-it dhe Inter-it

2 Tetor 2020
22:54
Denis Hakanaj

UEFA ka zyrtarizuar datat dhe oraret e ndeshjeve të fazës me grupe të Champions League.

Bardhezinjtë do ta nisin aventurën europiane më 20 tetor në fushën e Dinamos së Kievit, ndërsa zikaltrit do ta fillojnë rrugën drejt ëndrrës më1 tetor në San Siro kundër Borussia M’Gladbach.

KALENDARI I JUVENTUS-it

Java 1 (20 tetor): Dinamo Kiev-Juventus (ora 18:55)

Java 2 (28 tetor): Juventus-Barcelona (ora 21:00)

Java 3 (4 nëntor): Ferencvaros-Juventus (ora 21:00)

Java 4 (24 nëntor): Juventus-Ferencvaros (ora 21:00)

Java 5 (2 dhjetor): Juventus-Dinamo Kiev (ora 21:00)

Java 6 (8 dhjetor): Barcelona-Juventus (ora 21:00)

KALENDARI I INTER-it

Java 1 (21 tetor): Inter-Borussia M. (ora 21:00)

Java 2 (27 tetor): Shakhtar D.-Inter (ora 18:55)

Java 3 (3 nëntor): Real Madrid-Inter (ora 21:00)

Java 4 (25 nëntor): Inter-Real Madrid (ora 21:00)

Java 5 (1 dhjetor): Borussia M.-Inter (ora 21:00)

Java 6 (9 dhjetor): Inter-Shakhtar D. (ora 21:00)

Lajme të tjera

Lajmet e fundit