CHAMPIONS | Një 19 vjeçar i jep triumfin Realit ndaj Napolit, përmbysje e çmendur nga Interi. Arsenali luan tenis, Bayern bën lëmsh grupin

29 Nëntor 2023
23:01
Telesport
back button

Real Madrid fiton dhr nuk fal asgje. Ekipi i Ancelotti mundi Napolin 4-2 fale talentit 19 vjecar Nicolas Paz dhe ne fund Joselu qe vulosi pokerin pasi pjes e pare ishte mbyllur 2-1 me golat e Rodrygo dhe Bellingham kurse per miqte shenoi Simeone i pari. Anguissa kishte barazuar perkohesisht 2-2. Reali tashme me 15 pike ne 5 ndeshje.

Beteje ne Portugali aty ku Interi pasi e pa veten duke humbur 3-0 ne pjesen e pare me 3 gola nga Joao Mario, reagoi 45 minutat e dyta me Arnautovic, Frattesi dhe penalltine e fituar nga Thuram dhe shnderruar nga Sanchez per nje 3-3 dhe nje ndeshje me 10 minuta shtese ku Benfica kishte mbetur dhe me 10 futbolliste. Tani Inter dhe Sociedad qe barazoi 0-0 ndaj Salzburg, do ndajne kreun e grupit ne sfiden e fundit.

Bayern Munich ben lemsh grupin teksa sot i ka dhuruar nje pike te rendesishme Kopenhagenit ne nje barazim 0-0 ne Gjermani dhe tani java e fundit do te ndaje vendin e dyte te grupit mes Galatasaray, United dhe Kopenhagen.

Fitore tenistike e Arsenalit qe siguron kreun e renditjes pasi e kishte arritur kualifikimin. Skuadra e Artetas realizoi 6 gola ndaj Lens sonte.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit