CHAMPIONS: Rezultatet e 45′ te para, Chukwueze gol me magji te Milani, Newcastle befason PSG. Openda trondit Man City, Barcelona po ndalet nga Porto (VIDEO)

28 Nëntor 2023
22:03
Telesport
back button

Jane mbyllur pjeset e para te ndeshjeve te mbremjes ne Champions League. Ne Grupin e Ferrit, Milan dhe Dortmund jane ndare ne barazim 1-1 teksa ndeshja ka nisur me penallti per Milanin per prekje me dore por Giroud ka gabuar teksa Nubel ka pritur penalltine. Me pas, aksioni i Dortmund dhe penallti per verdhezinjte, ku Reus nuk ka gabuar. Por, Chukwueze me magji ka gjetur golin e 1-1 per kuqezinjte. Ne Paris, PSG eshte duke u mundur 0-1 nga Newcastle qe ka shenuar me Isak.

PENALLTIA E PRITUR GIROUD – VIDEO

GOLI I CHUKWUEZE – VIDEO

GOLI I ISAK – VIDEO

Atletico Madrid po mund Feyenoord me nje autogol. Nderkohe, ne grupin e Barcelona-s, katalanasit jane duke barazuar 1-1 teksa portugezet e Portos shenuan me veteranin Pepe. Per vendasit barazoi Cancelo.

AUTOGOLI I FEYENOORD – VIDEO

GOLI I PEPE – VIDEO

GOLI I CANCELO – VIDEO

Manchester City zhgenjyes ne 45′ e para. Openda i tmerrshem pasi ka shenuar dy gola ne “Etihad Stadium”. Ndeshja tjeter sheh Young Boys fitues 2-0 ndaj Crvena Zvezda.

GOLI I OPENDA – VIDEO

GOLI I OPENDA 2 – VIDEO

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit