CHAMPIONS | Tifozeria e Union Berlin sulmon UEFA-n para ndeshjes, në fushë ka spektakël! Sociedad shtang Salzburg te grupi i Interit (VIDEO)

3 Tetor 2023
19:38
Telesport
back button

“Rregulloret e UEFA-s për infrastrukturën e stadiumit. Nuk ju intereson sporti, ju interesojne vetëm paratë”. Ky është pankarta e ashpër që tifozët e Union Berlin kanë vendosur para ndeshjes kundër Bragës në Champions League pasditen e sotme.

Ndeshja po luhet në Olympiastadion në kryeqytetin gjerman dhe jo në stadiumin legjendar An der Alten Försterei, vendi ku luajne bardhekuqtë, i cili megjithatë nuk respekton rregulloren e UEFA-s për organizimin e ndeshjeve të Champions League.

Pjesa e pare ka pare skuadren e Union Berlinit ne avantazh 2-1 me dy golat e shenuar nga Becker dhe me pas per miqte portugezë realizoi Niakate.

GOLI I PARE I BECKER – VIDEO

GOLI I DYTE I BECKER – VIDEO

GOLI I NIAKATE – VIDEO

Sakaq, ne Grupin D ku eshte edhe Inter e Benfica, Salzburg-Sociedad ka pare miqte spanjolle, qe barazuan ne sfiden e pare ndaj ekipit italian te Inzaghit, te shenojne dy gola ne Austri me Oyarzabal dhe Mendez.

GOLI I MENDEZ – VIDEO

GOLI I OYARZABAL – VIDEO

Lajme të tjera

Lajmet e fundit