Champions vendimtare për Sarrin, Juventusi i kthehet flirtit të vjetër për stolin!

4 Gusht 2020
12:40
Telesport

Në edicionin e sotëm, Repubblica ka lëshuar bombën se në rast se Maurizio Sarri do të shkarkohet nga Juventusi në rast të flopit në Champions League, emri iradhës që po ndiqet me vëmendje është ai i Simone Inzaghit të Lazios.

Sarri vede il primo trofeo: “Questa Juve mi sta facendo divertire ...

Kontrata deri në vitin 2021 me Lazion dhe asnjë klauzolë prishje bëjnë që trajneri të mos e fshehë kurrë ambicien e tij për të drejtuar një “big”.  Juve i pëlqen Inzaghi dhe vlen edhe për Fabio Paratici. Sidoqoftë, edhe Maurizio Pochettino është në pole position.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit