CHAMPIONS: Zbardhen çifet e playoff, ja kur luhen ndeshjet!

13 Gusht 2019
23:31

Champions League ka ulur siparin edhe për turin e tretë kualifikues, duke qenë se të dhjetë ndeshjet janë luajtur ditën e martë, pasi të mërkurën do të jetë rradha e Superkupës së Europës mes Liverpool dhe Chelsea.

Ndërkohë, janë përcaktuar edhe çiftet e playoff, me ndeshjet që do të luhen në datat 20-21 gusht dhe 27-28 gusht. Kështu, Ajax do të përballet me APOEL, ndërsa Olympiacos me Krasnodarin që bëri çudinë e madhe duke eliminuar Porton.

Për Cluj, që eliminoi Celticun në Skoci, Salvia Praga, ndërsa duel interesant edhe Dinamo Zagreb-Rosenborg.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit