Chelsea dhe United sfidohen për talentin 37 milionësh, pavarësisht dështimit të vizitave mjekësore

1 Mars 2024
17:00
Denis Hakanaj
back button

Chelsea është gati të luftojë me Manchester United për nënshkrimin e sulmuesit të krahut të Club Brugge, Antonio Nusa.

18-vjeçari më parë ishte afër kalimit te Brentford gjatë merkatos së janarit, por marrëveshja dështoi pasi ai dështoi në testet mjekësore.

Pavarësisht kësaj, Blutë dhe Djajtë e Kuq tani janë të interesuar për shërbimet e tij për merkaton e verës, sipas Walfoot.

Problemi në lidhje me transferimin e tij të dështuar prej 37 milionë euro te Brentford duket se nuk është problem për Chelsea-n dhe United dhe ata do ta kenë të lehtë të paguajnë çmimin e kërkuar nga Club Brugge.

Chelsea mund ta shohë Nusa-n si një përmirësim të mundshëm të skuadrës së tyre, me synimin për të përmirësuar lojën e tyre në krahë.

Ndërsa lojtarët si Raheem Sterling dhe Mykhailo Mudryk kanë kombinuar në realizimin e 13 golave për skuadrën, raporti zbuloi se të dy lojtarët nuk kanë qenë në nivelin e duhur.

Nusa, i cili është vetëm 18 vjeç, pritet të bashkohet me klubin e Stamford Bridge dhe të luftojë për formacionin titullar.

Nga ana tjetër, Manchester United thuhet se po e shikon Nusa-n si zëvendësues të mundshëm të Antony-t. Ish-ylli i Ajax-it ka dështuar të përmbushë pritjet që nga transferimi i tij në Old Trafford dhe Djajtë e Kuq duan ta zëvendësojnë.

Me të dy gjigantët e Premier League në garë për shërbimet e Nusa-s, koha do të tregojë se ku mund të përfundojë lojtari i Club Brugge.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit