Chelsea “fshin” Norwich në 42′, askush si Blutë në Premier League (Video)

23 Tetor 2021
14:17
Denis Hakanaj

Pjesa e parë e Chelsea-Norwich, ndeshje e vlefshme për javën e 9-të të Premier League është mbyllur 3-0 në favor ë vendasve.

Mount (8′), Hudson-Odoi (18′) dhe James (42′) kanë shënuar për skuadrën e Tuchel.

Blutë kanë gjetur golin me 17 lojtarë të ndryshëm në ndeshjet e këtij sezoni të luajtura në të gjitha kompeticionet, më shumë se çdo skuadër tjetër e Premier League.

 

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit