Chelsea ia mer dorën Tottenhamit, Conte provon humbjen në Premier

23 Janar 2022
19:30
Telesport

Chelsea vazhdon te fitoje ndaj Tottenham. Pas sukseseve në Kupa, ka ardhur edhe ai ne kampionat.
Sot, skuadra e Tuchel arriti të triumdonte me golat e Zyiech dhe Thiago Silva.
Për spurs me pas ishte e veshtire te reagonin dhe te gjenin te pakten nje gol per te hapur ndeshjen. Me kete sukses, Chelsea konsolidon vendin e trete dhe ndjek Liverpool kurse Tottenham mbetet 2 pike larg zones Champions.
Kjo ishte humbja e pare e Contes ne Premier.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit