Chelsea ka një objektiv të ri në merkato, do 200 milionëshin e La Liga-s

27 Nëntor 2021
16:01
Denis Hakanaj

Me moshën e avancuar të Thiago Silva-s, Cesar Azpilicueta-s dhe Antonio Rudiger-it, Chelsea do të kërkojë të bëjë një goditje në verë për të rifreskuar mbrojtjen.

Sipas Mundo Deportivo, londinezët duket se kanë vënë në shënjestër Ronaldo Araujo të Barcelona-s.

Me kontratën që i skadon në vitin 2023, Araujo mund të jetë një lojtar shumë i kërkuar në verë, por ajo që frikëson Blutë është klauzola 200 milionë euro në kontratë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit