Chelsea tenton shitjen “in extremis”: 45 mln sterlina! Por lojtari frenon transferimin

back button
30 Janar 2023
18:11
Telesport

Sipas asaj që raportohet nga gazeta angleze The Guardian, Everton do të ishte i interesuar për të blerë Conor Gallagher, një mesfushor në pronësi të Chelsea. Klubi i Liverpool thuhet se i bëri Bluve një ofertë prej 40 milion £ plus një bonus prej 5 milion £. Klubet janë të interesuara për futbollistët dhe vullneti i tij do të jetë vendimtar

Por, sipas The Athletic, Conor Gallagher nuk është i interesuar për një lëvizje te Everton këtë dritare merkatoje. Mesfushori i Chelseat thuhet se ka qenë në shënjestër të Evertonit teksa ata kërkojnë të forcojnë skuadrën e tyre pas ardhjes së Sean Dyche si trajner.

Por Gallagher nuk mendohet ta shohë Evertonin si një opsion të mirë për një lëvizje. Pritet që për 22-vjeçarin të ketë interes nga klubet e tjera të Premier League nëse ai vihet në dispozicion për të blerë nga tani deri në afatin përfundimtar të së martës.

Crystal Palace, Newcastle, Aston Villa dhe West Ham United kanë shprehur interes për Gallagher. Çdo largim nga Stamford Bridge për Gallagher, megjithatë, ka të ngjarë të varet nëse Chelsea do të jetë i suksesshëm në ndjekjen e mesfushorit të Benfica-s, Enzo Fernandez.

Klubi i Londrës perëndimore ka paraqitur një ofertë me vlerë 120 milionë euro (105 milionë sterlina, 130 milionë dollarë) për 22-vjeçarin. Gallagher erdhi përmes akademisë në Chelsea, por depërtoi ndërsa ishte i huazuar. Ai kaloi te Charlton Athletic, Swansea City, West Bromwich Albion dhe Palace midis 2019 dhe 2022.

Futbollisti anglez qëndroi te Chelsea gjatë verës dhe ka bërë 18 paraqitje në Premier League, duke shënuar një gol. Por Chelsea po përpiqet të nënshkruajë Enzo Fernandez nga Benfica para afatit të së martës, gjë që mund ta shohë Gallagher të lëvizë diku tjetër.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit