Chelsea zyrtarizon 60 milionëshin, tani nis gara kundër kohës për Tuchel

5 Gusht 2022
13:41
Denis Hakanaj
back button

Telenovela ka marrë fund: Marc Cucurella është një futbollisti i ri i Chelsea-t. Lajmërimin e ka dhënë vetë klubi londinez në kanalet zyrtare.

Blues kanë arritur marrëveshjen me Brighton për blerjen e mbrojtësit të ri, që do t’i kushtojë Chelsea-t mbi 60 milionë sterlina.

Tani do të nisë gara kundër kohës për ta përfshirë Cucurella-n në listën e të grumbulluarve për ndeshjen e Chelsea-t kundër Everton, siç ka kërkuar trajneri Tuchel.

Ky i fundit ka folur pak momente para zyrtarizimit për blerjen e re të klubit: “Marc është një lojtar fantastik, i ri, shumë i zgjuar dhe i lëvizsshëm.

“Ardhja e tij mund të ndihmojë Chilëell që të shmangë presionin për të dhënë asiste. Kemi Marcos Alonso, Kenedy dhe Emerson, por shpresojmë që Marca të jetë një opsion”, ka thënë Tuchel.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit