Cirk me “Arthur”, Juventusi e nxjerr në shitje! Transferim i bujshëm në horizont. Ideja e fundit…

30 Qershor 2022
22:16
Telesport

Mes interesimit gjithnjë të madh të Arsenalit dhe thashethemeve për shkëmbimin e mundshëm me Romën (një opsion që deri më sot nuk i pëlqen futbollistit), është rikthyer në modë për Arthurin në këto orë një pistë e bujshme e tregut të transferimeve.

Siç është grumbulluar nga TMW, emri i mesfushorit brazilian do të kishte përfunduar në qendër të vlerësimeve të drejtuesve të rinj të Barcelonës si një përforcim i mundshëm në mesfushen për postin e De Jong.

Klasa e vitit 1996 vlerësohet shumë nga trajneri Xavi dhe, saktësisht dy vjet pas lamtumirës së tij, ai nuk do të ngurronte të kthehej në Katalonjë për të treguar se ia vlen pas shkëmbimit të shumëpërfolur me Miralem Pjanic.

Për momentin, duhet theksuar se mes Juventusit dhe Barcelonës nuk ka asnjë negociatë zyrtare, por Blaugranët e konsiderojnë një mundësi dhe Arthur nuk e ka fshehur kurrë vlerësimin e tij të madh për Xavi (në fillim si lojtar, pastaj si trajner).

Sido që të jetë, dyshimi mbetet në formulën e mundshme të operacionit, duke qenë se katalanasit vështirë se mund të shkojnë përtej huazimit, por kjo pikë duket të jetë një pistë për t’u monitoruar në javët në vijim.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit