ÇMENDURIIII: SOOOON shënon 4 gola! Koreano-jugori thyen rekordin historik

20 Shtator 2020
14:34
Eraldo Harlicaj

Tottenhami ka shënuar golin e tretë kundër Southamptonit me anë të Son. Sulmuesi çoi ndeshjen në shifrat 1-3 dhe ia doli të shënojë hat-trickun e tij të parë në karrierë dhe të parin për një koreano-jugor në Premier League. Son iu fal një tjetër asisti të Kane që duket se po bën rolin e mesfushorëve në ndeshjen e sotme. “Spursat” vuajnë shumë në mesfushë. Çmenduria e sulmuesve të Tottenham nuk u ndal aty, pasi shënuan dhe golin e katërt pas një kombinimi mes të dyve. Katër gola për Son, 4 asiste për Kane.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit