Copa del Rey: Ka nisur turi i dytë, rezultatet e para! Sevilla e Ramos avancon

7 Dhjetor 2023
0:25
Telesport
back button

Dje jane luajtur ndeshjet turit te dyte te Copa del Rey në Spanjë. Real Sociedad dhe Rayo Vallecano festuan kalimin në raundin tjetër ashtu si edhe Betis Sevilla që përmbysi Villanovense në kohën shtese dhe fitoi 2-1. Nga ana tjetër, Sevilla fitoi 2-0 ndaj Atletico Astorga.

Ne fushe do te jene sot Cadiz, Girona, por edhe Athletic Bilbao dhe Celta Vigo. Nderkohe, ne turin e trete do te hyjne ne loje ekipet “big” si Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid dhe finalistja e vjetshme Osasuna.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit