La Liga

Courtois “trondit” Real Madridin: Nuk ka dakordësi për rrotacion…

Courtois ka folur për portalin belg HLN, në të cilin ka zbuluar se nuk ka asgjë, për të cilën është rënë dakord me Keylor Navas, se do të ketë rrotacion mes tyre. “Nuk ka asgjë, për të cilën kemi rënë dakord. Nuk ka sistem rrotacioni. Është zgjedhja e trajnerit, se cili luan dhe cili jo, – tha portieri, duke shtuar:

– Bëj çmos për t’u trajnuar maksimalisht dhe treguar se jam gati të jem në vijën e bardhë të portës. Edhe Navas bën të njëjtën gjë. Për trajnerin është një situatë luksoze. Konkurrenca është e shëndetshme, nuk ka problem”.

Courtois u pyet mbi faktin se trajneri Lopetegui zgjodhi Keylor Navas për të luajtur kundër Romës, në Champions. Belgu u përgjigj: “Ishte një zgjedhje e trajnerit për të aktivizuar Keylor Navas”.

 

Më shumë nga La Liga