Covid-19 godet Borussia Dortmund! Braziliani rezulton pozitiv përpara Champions

23 Nëntor 2020
18:21
Telesport

Një rast i ri pozitiv me Covid ka tronditur Borussia Dortmund. Bëhet fjalë për talentin brazilian të huazuar nga Real Madrid, Reinier.

Futbollisti i ekipit verdhezi është asimptomatik dhe është izoluar menjëherë sipas procedurës së protokollit të vendosur nga istancat shtetërore të shëndetësisë.

Klubi gjerman ka dhënë edhe njoftim për shtyp për gjendjen e futbollistit, që do të mungojë tashmë në ndeshjen e Champions League ndaj Club Brugge dhe në Bundesliga ndaj Koln.

Reinier necesita un cambio: las pocas oportunidades en el Dortmund y su  futuroReinier necesita un cambio: las pocas oportunidades en el Dortmund y su  futuro

Reinier necesita un cambio: las pocas oportunidades en el Dortmund y su  futuro

Lajme të tjera

Lajmet e fundit