Cristiano Ronaldo largohet nga fusha dhe tifozët tallen me të: të gjithë bërtasin emrin e Messit (PAMJET)

27 Janar 2023
18:34
Telesport
back button

Miqësorja luksoze e luajtur pak ditë më parë kundër PSG-së ndoshta kishte mashtruar tifozët e Al Nassr-it të cilët ishin të bindur se më në fund kishin parë Cristiano Ronaldon e vërtetë në fushë. Portugezi u dallua me dy gola, njëri prej të cilëve nga penallti dhe në përgjithësi një paraqitje e rëndësishme që dukej se i kishte bindur të gjithë. Ishte e qartë për të gjithë se qëllimi i portugezit ishte të harronte shpejt zhgënjimin e Botërorit, kaosin me Manchester United dhe të projektohej drejt kësaj aventure të re…

Por skuadra Al-Nassr e Cristiano Ronaldos u eliminua nga Superkupa e Arabisë Saudite të enjten në mbrëmje. Futbollisti portugez ishte ne daljen e tij të dytë zyrtare për skuadrën e tij të re në ndeshjen kundër Al-Ittihad, gjysmefinale…

Ronaldo nuk arriti të shënonte në debutimin e tij në Al-Nassr dhe po kërkonte të dilte nga shenja për klubin saudit. Por 37-vjeçari nuk arriti të shënonte dhe nuk mundi të pengonte skuadrën e tij të rrëzohej në humbjen 3-1. Golat e Romarinhos dhe Abderrazak Hamdallah i dhanë Al-Ittihad një epërsi me dy gola në intervalin e pjesës së parë.

Goli i Talisca i dha Al-Nassr-së një rrugë për t’u rikthyer në lojë, por çdo shpresë për rikthimin e tyre u shua në kohën e pushimit kur Muhannad Al-Shanqeeti siguroi fitoren për vendasit.

Nuk ishte dita më e mirë për Ronaldon. Ai nuk arriti të gjente rrjetën dhe, teksa po dilte nga fusha në fund të lojës, u tall me thirrjet ‘Messi!’ nga turma vendase. Menaxheri i Al-Nassr, Rudi Garcia, më pas e thumboi Ronaldon në intervistën e tij pas ndeshjes. Garcia e vuri në dukje dështimin e Ronaldos për të shënuar një goditje me kokë në pjesën e parë si një moment që ndryshoi ndeshjen.

“Një nga gjërat që ndryshoi rrjedhën e ndeshjes ishte mundësia e humbur e Cristianos në pjesën e parë”, tha ai për Daily Mail. Mundësia e humbur të cilës Garcia i referohet erdhi në minutën e 42-të. Një krosim u hodh në zonë dhe Ronaldo shënoi të parin, vetëm për të parë goditjen e tij me kokë nga pika e zbrazët e shpëtuar nga portieri.

Al-Ittihad vrapoi menjëherë në fushë dhe dyfishoi avantazhin e tyre. Shikoni momentin më poshtë… Nuk mund të imagjinohet se Ronaldo do të jetë shumë i kënaqur me komentet e Garcias. Garcia vazhdoi duke uruar Al-Ittihad për fitoren e tyre.

“Unë e përgëzoj Al-Ittihad. Ata paraqitën një pjesë të parë shumë më të mirë se ne, dhe ne luajtëm një pjesë të dytë të mirë, por fatkeqësisht nuk arritëm ta rregullonim rezultatin. Është e vërtetë që na vjen keq që humbëm Superkupën, por jemi ende të parët në ligë”, shtoi ai. Al-Ittihad tani do të luajë me Al Feiha në finalen e Superkupës të dielën në mbrëmje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit