Cristiano Ronaldo, momenti i zi vazhdon edhe jashtë fushe: tani e qorton edhe.. policia!

17 Gusht 2022
17:39
Telesport
back button

Cristiano Ronaldo sigurisht që nuk po kalon një kohë të mirë. Asi portugez u paralajmërua kohe me pare nga policia Merseyside pas episodit të shtrëngimit të dorës ndaj fëmijës autik pas humbjes së Manchester United në shtëpi ndaj Evertonit.

Tani, Cristiano Ronaldo ndëshkohet me karton të verdhë, por jo në fushë. Ylli portugez vazhdon momentin e tij të errët duke marrë një paralajmërim nga policia e Merseyside pasi tërhoqi nga dora një fëmijë autik me një celular të shkatërruar pas humbjes në shtëpi të Manchester United kundër Evertonit.

Një paralajmërim nuk është një dënim penal, por vepron më shumë si një paralajmërim formal që mund të përdoret si provë e karakterit të keq nëse personi shkon në gjykatë për një krim tjetër në të ardhmen.

Faktet datojnë në prillin e kaluar dhe fëmija ishte në fushë për të rifilluar daljen e lojtarëve nga fusha. Më vonë Ronaldo kërkoi falje duke ftuar djalin dhe familjen e tij në stadium, një ftesë që iu kthye dërguesit me vullnetin për të vazhduar përmes kanaleve ligjore.

Deri në epilogun aktual. Me pak fjalë, nuk është një moment i mrekullueshëm për numrin 7 më të famshëm në botë. Policia e Merseyside nisi një hetim pasi një video u qarkullua në internet ku Ronaldo dukej se rrëzonte celularin e tifozit në tokë ndërsa ai çalonte drejt tunelit pas humbjes 1-0 të United.

Ajo tha në një deklaratë të mërkurën: “Ne mund të konfirmojmë se një burrë 37-vjeçar mori pjesë vullnetarisht dhe u intervistua nën kujdes në lidhje me një pretendim për sulm dhe dëmtim kriminal. “Akuza lidhet me një incident pas Everton v Ndeshja e futbollit të Manchester United në Goodison Park të shtunën më 9 prill.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit