Cuadrado sfidon Milan dhe Inter: “Mos mendoni se Juventusi…”

5 Dhjetor 2021
23:51
Telesport

Anësori i Juventusit, Juan Cuadrado, komentoi për DAZN suksesin ndaj Genoas, duke e nisur me golin e tij direkt nga këndi:

“Në stërvitjen para ndeshjes kisha provuar shumë goditje nga këndi dhe këtë trajektore të harkuar.

Jam i kënaqur që jam një lojtar i rëndësishëm për Juventusin. Kur mendova për golin, ia dola dhe për fat topi shkoi atje…

Duhet të besojmë deri në fund, edhe te Scudetto. Duhet të mendojmë ndeshje pas ndeshje dhe të afrohemi me skuadrat që kemi përpara. Ne po përpiqemi të bëjmë atë që na thotë trajneri, duke lëvizur topin shpejt dhe duke i dhënë hapësirë ​​manovrës. Dalëngadalë po ia dalim”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit