Çudira nga Anglia, tifozi i “ndërhyn” me sparkatë heroit të fitores (Video)

20 Janar 2019
15:41

Charlton fitoi 1-0 ndaj Accrington duke siguruar vendin e katërt në League One në Angli. Ndeshja ishte mbërthyer në rezultatin 0-0 deri në minutën e tretë shtesë, ndërsa të dy skuadrat ishin me një lojtar më pak.

Në minutën e parafundit të ndeshjes vendasit fitojnë një penallti që u kthye në gol nga sulmuesi Ahearne-Grant dhe festa shpërtheu në të gjithë stadiumin, aq sa tifozët nuk i përmbajtën emocionet dhe zbritën në fushë për të festuar me lojtarët.

Festa nuk shkoi shumë mirë për pasi një tifoz në tentativë për të iu bashkuar grupit të festës rrëshqet dhe merr para turmën duke dëmtuar një lojtar të tyrin. Gjithsesi, jo me pasoja, pasi lojtari u ngrit pavarësisht dhimbjeve të mëdha që pati fillimisht.