Dalin analizat e dëmtimeve: ja kur pritet të kthehen Dumfries dhe De Vrij. Por Interi thuajse ka rikuperuar Bastonin…

5 Dhjetor 2023
19:26
Telesport
back button

Ndalesa te dyfishta te Inter: pak minuta më parë klubi zikaltër njoftoi rezultatin e testeve instrumentale që iu nënshtruan në mëngjes Stefan De Vrij dhe Denzel Dumfries, të cilët të dy dolën me dhimbje nga ndeshja ndaj Napolit. Tendosje muskulore e konfirmuar për të dy, përkatësisht për ngjitësit e kofshës së majtë dhe përkulësit e kofshës së majtë.

Kohët e rikuperimit. Për nga njoftimi, dëmtimet janë shumë të ngjashme me atë që preku Alessandro Bastoni, i cili do të rikthehet këtë fundjavë ndaj Udineses pas rreth 20 ditësh jashtë. Me dallimet dhe masat e nevojshme, të dy Dumfries dhe De Vrij duhet të kthehen në Genoa-Inter, të planifikuar për 29 dhjetor.

Është më e ndërlikuar – por sot është ende shumë herët për të vendosur kohën e saktë – të hipotezosh aktivizimin e tyre për Inter-Lecce, ndeshja e fundit e vitit në San Siro e planifikuar për 23 dhjetor.

Me përjashtim të çdo surprize, përveç ndeshjes kundër Udineses, do të mungojnë ende angazhimet ndaj Real Sociedad në Champions League, Lazio në kampionat dhe Bolonja në Kupën e Italisë.

E mbyllim me sulmuesin austriak: minifrakturë në gishtin e vogël të dorës së majtë dhe dora e fashuar, por pa problem. Klasa ’89 do të jetë rregullisht në dispozicion të Inzaghit, i cili gjithashtu mund të vendosë ta startojë atë titullar për ndeshjen e radhës në kampionat kundër Udineses.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit