Dalin prapaskenat, vetëm një futbollist ndiqte ende Nagelsmann te Bayern! Klubi nuk mund të priste…

24 Mars 2023
19:09
Telesport
back button

Lajmi i ditës në botën e futbollit: Bayern Munich shkarkoi Julian Nagelsmann pavarësisht se ishte në garë në të gjitha garat dhe me një rezultat të pabesueshem në Champions League (8 fitore në 8 ndeshje, mundi Barcelonën, Interin dhe Paris Saint-in. -Germain pa rrjete të lëshuara). Çfarë e shtyu udhëheqjen bavareze të zgjidhte këtë zgjedhje?

Nagelsmann do të ishte fajtor që kishte humbur shumë pikë gjatë rrugës dhe se nëse skuadra është ende në garë, kjo është vetëm për shkak të mungesës së konsiderueshme të klubeve të denja për bavarezët. Nagelsmann nuk është veçanërisht i dashur, ka qenë një sekret i hapur prej disa kohësh.

Disa nga daljet e tij publike nuk u vlerësuan dhe nuk munguan kritikat nga lojtarët ndaj tij. Ndër arsyet e lamtumirës së Lewandowskit në fund të sezonit të kaluar do të ishte marrëdhënia më pak se idilike me trajnerin.

Nagelsmann dyshohet se rifilloi stërvitjen me polakun për disa lëvizje sulmuese, Lewa do të ishte përgjigjur keq dhe se ishte ai që vendosi rekordin e golave ​​në Bundesligë dhe jo trajneri. Rasti i spiunit të zbuluar në dhomat e zhveshjes është më i fundit. Sipas tij, ditët e fundit, ai i ka dhënë Bild-it udhëzime taktike para ndeshjes kundër Bochum-it, të shoqëruara me foto.

Nga skuadra duket se i vetmi lojtar që i ka qëndruar besnik është Joshua Kimmich dhe qe ka qene deri ne fund me trajnerin. Tani do të jetë radha e Tuchel, i cili do te duihet te mbledhe bashke senatoret dhe te bisedoje fillimisht me ata…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit