De Ligt drejt PSG-së, Juve përfiton për një tjetër lojtar të madh

12 Qershor 2019
9:03

Matthijs de Ligt ka ndërruar korsi dhe sipas informacioneve të vona të së martës mbrëma, mbrojtësi holandez është pranë kalimit tek Paris Saint-Germain, teksa edhe vetë 19-vjeçari tha se kalimi tek Barcelona ndoshta nuk është i duhuri.

Në nevojë për një qendërmbrojtës, drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka udhëtuar drejt Parisit, atje ku do të tentojë të mbyllë marrëveshjen me klubin kryeqytetas për transferimin e Maruqinhos, sipas informacioneve të gazetës “Tuttosport”.

Me afrimin e mbrojtësit holandez tek PSG, Marquinhos do të shikojë  një alternativë tjetër dhe Juventus është mundësia më e mirë për të.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit