Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

18 Janar 2021
19:39
Telesport

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe sidomos në ndeshjet e tjera, pasi deri tani ka arritur të shënojë 6 gola dhe dhurojë 6 asist:

“Duhet të them se Interi me Hakimin ka marrë një lojtar mbresëlënës. Ky djalë bën përshtypje se si shtyn, të masakron edhe në minutën e 95-të, urime për të dhe klubin”.

Daniele Mari's tweet - "Del Piero: "Non ho capito perché Pirlo ha messo  Ramsey davanti a Frabotta. Perché lì c'era Hakimi e Hakimi ragazzi è  veramente impressionante. Questo al 95' ancora massacrava

“Mendoj se Juventusi e humbi ndeshjen pikërisht në krahun e majtë të mbrojtjes dhe i djathti për Interin, pasi Frabotta dhe Ramsey lanë të gjithë korsinë që Hakimi dhe Barella të bënin çfarë të donin”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit