Dëmtimi i Insigne dhe lotët, luftë kundër kohës për Barcelona-Napoli

3 Gusht 2020
16:09
Telesport

Optimizmi po rritet përreth Lorenzo Insigne. Kapiteni i Napolit, i cili në ndeshjen e fundit të kampionatit me Lazio së pari shënoi dhe më pas u largua nga fusha në minutën e 84-të për shkak të dëmtimit, dëshiron të jetë me çdo kusht në Camp Nou për sfidën e kthimit të Champions League kundër Barcelona, ​​gara e planifikuar për 8 gusht.

Lojtari është më i mirë. Përshtypjet janë akoma pozitive (Insigne madje kishte lënë fushën në lot).

Sidoqoftë, është e vështirë të parashikosh tani nëse të shtunën do të jetë në dispozicion. Sot dhe në ditët e ardhshme ai do t’i nënështrohet terapive të duhura, pastaj së bashku me doktor Canonico dhe stafin e tij do të vendosë rrugën e duhur (me siguri do të ketë një provë të përgjithshme në prag). Do të jetë një luftë kundër kohës, por ka një optimizëm të vogël. Insigne do të bëjë gjithçka për të luajtur.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit