Derbi i ndezur! Arsenali nuk ndalon me “dhurata” (VIDEO)

12 Korrik 2020
18:32
Telesport

Dy gola, spektakël por edhe gafë! Tottenham-Arsenal, superderbi i fundjavës në Londër, ka dhuruar emocione në 45’ e para, ku miqtë e drejtuar nga Arteta do të shënonin me anë të Lacazette (një gol shumë i bukur nga larg që shtangu Lloris).

Për francezin ishte goli i 9-të në kampionat. Por, 3 minuta më vonë mbrojtja e topçinjve do të dhuronte golin e radhës, këtë herë me protagonist Kolasinac. Son përfitoi dhe me parabolë mposhti Martinez.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit