DHIMBJE E MADHE: Ndahet nga jeta ish-trajneri i Interit dhe fitues i Kupës UEFA 1998!

22 Maj 2020
14:29
Telesport

Dhimbje e madhe në botën e futbollit: në moshën 81-vjeçare është shuar përgjithmonë ish-trajneri i njohur Gigi Simoni, që ka drejtuar Interin dhe ishte pranë titullit me Ronaldo Fenomenin dhe rastin me Iulianon (penalltia e paakorduar) në Inter-Juventus.

È morto Gigi Simoni, uno dei volti gentili del calcio italiano

Si futbollist ka luajtur me Torino, Brescia dhe Genoa, ndërsa me Interin e Ronaldo “Fenomenit” fitoi Kupën UEFA në vitin 1998. Trajneri kishte nisur të sëmurej rëndë në 22 qershor 2019. Simoni zhduket pikërisht në ditën e dhjetë vjetorit të Tripletës së Interit, 22 maj 2010.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit