Futboll

Di Biagio nuk e përjashton rikthimin e Balotelli-t në kombëtare

Trajneri i përkohshëm i Italisë Gigi Di Biaggio është shprehur se ekziston mundësia e rikthimit të Mario Balotelli-t në përfaqësuese.

Trajneri i U-21 do të jetë në krye të përfaqësueses deri në qershor dhe do të luajë të paktën dy miqësore me Anglinë dhe Argjentinën.

“Andrea Pirlo është në një novel tjetër, por futbollit italian i mungojnë shumë gjëra për momentin. Duhet të rikonstruktohemi dhe ka shumë djem të talentuar që po dalin nga të rinjtë, por ata akoma po rriten,” shprehet Di Biaggio për Mediaset Premium.

“Të hënën do të ketë një konferencë për shtyp, kështu që po shmang shumë komente rreth përfaqësueses.

“Do të vazhdojmë rrugën e Ventura-s dhe do të bëjmë çmos të grumbullojmë sa më shumë djem të rinj.

“Balotelli? Mario është një djalë i mirë…”

Më shumë nga Futboll