“Di të bëjë gjithçka”, Pochettino: I kërkuam gjëra të pzakonta dhe ka qenë më i miri

11 Janar 2022
14:16
Denis Hakanaj

Mauricio Pochettino, trajneri i Paris Saint-Germain, i ka thurur elozhe Marco Verratti-t pas barazimit 1-1 kundër Lyon në Ligue 1.

“Verratti ka qenë mes më të mirëve, ndoshta më i miri në absolut. E ka nisur ndeshjen si mesfushor dhe e ka mbyllur në mbrojtje”, ka thënë trajneri argjentinas.

“Ka ndryshuar tre pozicione në të njëjtën ndeshje, i kemi kërkuar gjera të pzakonta, por ka qenë gjithsesi më i miri në fushë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit