Dier është zyrtarisht futbollist i Bayern Munich: “Tani mund të përqendrohem”. Sa fiton Tottenham

4 Mars 2024
19:39
Telesport
back button

Eric Dier do të qëndrojë te Bayern Munich deri në qershor të vitit 2025, lajmi tashmë është zyrtarizuar prej disa ditësh dhe vetë klubi gjerman e ka bërë të ditur publikisht, duke bërë të ditur se një klauzolë e paracaktuar në marrëveshjen e transferimit me Tottenham.

Mbrojtësi ose, nëse është e nevojshme, mesfushori, 30 vjeç, mbërriti në merkaton e janarit si huazim nga Spurs, por tashmë do të jetë efektivisht në pronësi të bavarezëve.

Në thelb janë arritur kushtet për të aktivizuar opsionin përfundimtar të blerjes nga anglezët. Në total Bayern shpenzoi rreth 4 milionë euro në tarifat e huazimit, por do të perfshire Dier në skuadrën e tyre si një transferim i lirë në fund të sezonit pasi ai nuk ka rinovuar me Tottenham dhe kontrata i skadonte.

Vetë Dier më pas komentoi për transferimin e përhershëm në Bayern Munich duke folur për faqen zyrtare të klubit gjerman: “Jam i lumtur këtu në Mynih, tani e ardhmja ime është vendosur dhe mund të përqendrohem që të luaj mirë për ekipin dhe ta ndihmoj atë të fitojë ndeshje dhe gara. , edhe nëse po kalojmë një periudhë të vështirë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit