Diletta Leotta flet si nënë: Po përjetoj një moment të jashtëzakonshëm, Loris është dashuria ime e fundit…

20 Nëntor 2023
12:57
Alfred Lleshi
back button

“Jam shumë mirë dhe mendoj se po përjetoj një nga momentet më të pabesueshme të jetës sime. Zgjohem në mëngjes, e shikoj dhe them, ia dola. Lotët më dalin vetëm nëse më buzëqesh, shkrihem plotësisht”. Diletta Leotta foli në “Verissimo” për jetën e saj të re si nënë e vogëlushes Aria, fëmijës së lindur nga lidhja me portierin e Newcastle, Loris Karius.

“Në spital kur ma dhanë në dorë nuk kuptova asgjë, ditët e para në spital ishin një tronditje. Kur mbërrita në korridorin e shtëpisë time kuptova se tani ishim tre. Ne jemi një rrjet i bukur familjar, ndaj vajza rritet e qetë dhe në momentin që fle, për fat, unë jam e qetë, – tha prezantuesja bukuroshe sportive italiane për jetën e re si nënë.

– Ky është një moment vërtet i mrekullueshëm për mua, gjithashtu jam shumë e lumtur që mund ta tregoj. Ka qenë një udhëtim, po bëhem grua, e di se çfarë do të thotë tani, e di se çfarë do të thotë të jesh nënë. Unë po i përjetoj këto emocione. Mendova se isha shumë e qetë, ndoshta nuk isha gati për një fëmijë, por me Loris kuptova se ishte personi i duhur dhe i jam mirënjohës që më dha Aria-n.

Ai është dashuria e fundit, e duhura, e cila vjen në momentin e duhur dhe nuk të bën as të mendosh shumë, është një ndjesi, rruga e duhur. Ai është një baba i mrekullueshëm, ka një lidhje të pabesueshme me Aria. Ajo është identike me Loris, ka sytë e saj të çelur, po atë pamje të ëmbël, janë super të ngjashëm.

Diletta Leotta: “Vivo un momento straordinario. Aria è uguale a Loris. Lui è l’ultimo amore…”- immagine 3

Ato do të argëtohen shumë së bashku. Për Krishtlindje e gjithë familja ime do të mbërrijë në Milano, do të blej një tavolinë të re për t’i akomoduar të gjithë. Ne jemi shumë afër saj. Ka shumë mënyra për të qenë nënë, por unë e dua gjithmonë atë me vete.

Loris shkon e rikthehet, merr shumë avionë çdo javë për të ardhur ta shohë, nuk është e lehtë dhe as komode, por kështu është”, – shtoi për partnerin e saj, portierin gjerman, që më shyumë u bë i njohur për gafat në finalen e Ligës së Kampionëve 2018, në Kiev, kur mbronte kuadratin e Liverpool-it.

Tashmë gazetarja dhe prezantuesja sportive ka dalë në punë: “Një muaj pasi lindi Aria u ktheva në punë. Kjo ishte shumë e rëndësishme për mua. Nisa të mësohem me trendin ndryshe, që kjo është jeta ime, të kem hapësirën time, të harxhoj kohën time dhe më pas të shkoj në shtëpi për t’u kthyer tek Aria”.

Dhe kur Silvia Toffanin e pyeti për atë që ndodhi me çështjen e basteve në futboll, ajo tha: “Ndonjëherë është e lehtë të drejtosh gishtin tek ata që kryejnë veprime të caktuara, të cilat sigurisht meritojnë të ndëshkohen, por ne po flasim gjithashtu për një problem si varësia nga bixhozi dhe të shohësh këta fëmijë që shikojnë nga tribuna nuk është mesazhi i duhur.

Ata futbollistë që u mpleksën me bastet kanë nevojë për ndihmë gjatë rrugës, sepse janë akte që minojnë vlerat kryesore të sportit. Shpresoj të jetë një mësim për më të rinjtë. Shpresoj se ata mund të rikuperohen 100 për qind pasi të kthehen në fushë, sepse janë futbollistë me vlera. Uroj të kthehen më të fortë se më parë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit