DJALOSHI I ARTË! Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

17 Prill 2021
16:19
Telesport

Sërish ai! Djaloshi i artë. Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1.

Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e Jemal Musiala (driblim dehës brenda zone) dhe dyfishimit të rezultatit me Chupo Moting, zbulimi i këtij sezoni në Bundesliga, Weghorst, ka shkurtuar diferencën në 1-2 për vendasit.

 

Por, në fundin e pjesës së parë, djaloshi i artë, talenti i rritur te Akademia gjermane dhe që tashmë është bërë edhe titullar, me kokë ka realizuar bukur pas krosimit nga fundorja të Muller.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit