Merkato

Donnarumma-Suso dhe “përjashtimi” që po shqetëson tifozët

“Kthim në Milano”, ka shkruar Suso në profilin e tij në Instagram. Sulmuesi spanjoll i krahut është gati për aventurën me kuqezinjtë, por nuk është e sigurt se do të qëndrojë gjatë aty.

Ai ka një klauzolë 38 milionë euro për prishjen e kontratës dhe nuk konsiderohet i paprekshëm. Për të interesohen, Atletico Madrid, Liverpool dhe Sevilla, por asnjë nga këto klube nuk ka bërë një ofertë zyrtare.

Por ekziston një detaj që nuk i ka shpëtuar tifozëve: përjashtimi nga video e prezantimit të fanellave të reja të kuqezinjve me logon e Puma-s.

Suso, ashtu si Donnarumma, nuk janë. Për shumë tifozë kuqezi kjo është një shenjë e qartë për të ardhmen.

Më shumë nga Merkato