Donnaurmma zbulon: Po mos isha bërë futbollist, ndoshta tani…

4 Maj 2021
22:51
Telesport

Gianluigi Donnarumma foli në Twitch, duke iu përgjigjur disa pyetjeve nga Justiles: “Kush ju ndikoi më shumë në jetën tuaj? Xhaxhai im luante futboll, ai ishte një portier, unë u rrita në mitin e tij. Dëshira për të qenë një portier erdhi nga ai. Shpresoj të bëhem më i miri.

Trajnerët? Të gjithë më mësuan diçka, përveç fushës më ndihmuan për jetën jashtë ”.

Tifozët – “Ata të japin një nxitje shtesë në kohë vështirësie, por ju duhet të jemi të aftë të durojmë kritikat. Fatkeqësisht tani nuk i kemi. Kur janë atje të japin shumë, të shtyjnë të marrësh rezultatin”.

Ndeshja më e mirë që keni parë – “Unë mendoj se Kupa e Botës 2006 ishte më emocionuesja”.

Rituali para ndeshjes – “Në fushë, mendoj se shihet, unë prek dy shtyllat e portës dhe traversën dhe pastaj bëj shenjën e kryqit”.

Plani B – “Unë nuk kam pasur një plan B, ndoshta do të kisha qenë një marangoz me babanë tim”.

Kombëtare – “Ndihesha si në hënë në debutimin tim. Ishte një emocion i pabesueshëm, atëherë nuk më zuri gjumi ”.

Marrëdhëniet me kundërshtarët – “Unë jam një mik i Lorenzo Insigne por kam edhe miq të tjerë si Reina”.

Objektivi – “Dua të fitoj sa më shumë trofe, por mbi të gjitha Kupën e Botës. Do të ishte më e bukura”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit