“Donte të më vriste”, Paredes zbulon përplasjen me Messi-n: Unë doja të shkoja në shtëpi

18 Qershor 2022
21:44
Denis Hakanaj

Pavarësisht se Leandro Paredes është një nga miqtë më të mirë të Leo Mess-it në kombëtaren e Argjentinës dhe, së bashku me Angel Di Maria, një nga ata që bënë më së shumti për ta bindur atë të nënshkruante për PSG-në gjatë Kupës së Amerikës së fundit, mesfushori i klubit francez  zbuloi një anekdotë mes të dyve në të cilën fluturuan shkëndija.

Ka ndodhur para se Messi të ndante dhomën e zhveshjes me Paredes në Paris. Të dy kanë patur një përplasje që mesfushori nuk do ta harrojë kurrë. Konkretisht, gjatë ndeshjes së fazës së 1/8-ave të Champions League në sezonin 2020/21.

Ndoshta i zemëruar për shkak të humbjes 4-1 të Barcelonës që mori atë ditë, Messi nuk e pranoi me dashamirësi një goditje të marrë nga bashkatdhetari i tij. Megjithatë, nuk ishte faulli që zemëroi numrin 10, por një koment i Paredes.

“Ai u zemërua, sepse unë u kisha bërë një koment shokëve të mi dhe ai më dëgjoi dhe u zemërua”, tha Paredes për Caja Negra. “Ai ishte me të vërtetë i zemëruar. Ai më sulmoi. Ishte keq. Ai donte të më vriste dhe unë doja të shkoja në shtëpi.”

Ishte një kujtim i keq për mesfushorin, por nuk shkoi më tej. “Më pas e pashë në kombëtare dhe sillej sikur të mos kishte ndodhur asgjë”, tha ai.

“Ai më tregoi se si është si person. Marrëdhënia vazhdoi ashtu siç ishte. Tani, kur vjen biseda, ne flasim për të dhe qeshim, por ai ishte vërtet i zemëruar atëherë. Ai donte të më vriste”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit