Dorëzohet edhe Paolo Maldini! “Vetëm Theo mund ta bënte atë…”

28 Qershor 2022
17:42
Telesport

Paolo Maldini, menaxheri i kuqezinjve, për DAZN në specialen e kampionatit të Serisë A 2021-2022, pati dhene deklarata interesante qe jane publikuar te gjitha diten e sotme. Për fitoren ndaj Lazios: “Fitorja kundër Lacios ishte një fitore kyçe, ishte vendimtare për fitoren e Scudettos. Një barazim do ta kishte komplikuar garën për në Scudetto”.

Për karakterin e skuadrës: “Shpirti ynë ishte luftarak që nga dita e parë. Asnjëherë nuk u justifikuam. Kaluam momente të vështira, dëmtime, Covid dhe madje disa gabime arbitri, pa u justifikuar kurrë.”

Për barazimin kundër Bolonjës: “Ne humbëm dy pikë në shtëpi kundër Bolonjës, e cila gjithashtu kishte pasur një ndeshje të shkëlqyer me Juventusin. Në vitin 2022, ata që ende mendojnë se disa ndeshje janë të lehta befasohen”.

Për fitimin e Scudetto-s: “Ne kemi qenë më të fortë, më të qëndrueshëm dhe më në rrugën e duhur. Ne kemi qenë më të gatshëm për të reaguar ndaj vështirësive dhe për të përfituar nga mundësitë. Nëse do të kishim penguar kundër Veronës, Fiorentinës ose Atalantës, nuk do ta kishim fituar Scudetton. .”

Për golin e Theos ndaj Atalantës: “Është një gol që mund ta shënojë vetëm Theo”. Për ndeshjen e fundit kundër Sassuolos: “Me atë kornizë të audiencës kuqezi, shanset për të mos fituar Scudetton ishin shumë të pakta.

Për Scudetton: “Sinqerisht, nuk mbaj mend të kem festuar kaq shumë. Ndoshta fakti që nuk kam fituar asgjë për 11 vjet ka pasur shumë ndikim dhe ndaj edhe turma ishte me e madhe dhe festa me e zjarrte”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit