Dortmund s’gabon kundër Augsburg, Haller e çon një hap larg ëndrrës (Video)

21 Maj 2023
19:31
Denis Hakanaj
back button

Borussia Dortmund ka mundur 3-0 Augsburg dhe ka marrë kryesimin e Bundesliaga-s një javë para fundit të kampionatit gjerman pas humbjes së pësuar nga Bayern Munich kundër Leipzig.

AUGSBURG-DORTMUND 0-1 – VIDEO

Protagonisti i ndeshjes së luajtur pasditen e sotme në WWK Arena ka qenë Sebastian Haller, autor i një dygolëshi në minutën e 59-të dhe të 84-5. Në të 94-ën ka ardhur edhe goli i tretë i realizuar nga Brandt.

AUGSBURG-DORTMUND 0-2 – VIDEO

Augsburg, që lufton për mbijetesë, ka mbetur me dhjetë lojtarë në minutën e 38-të pas kartonit të kuq të marrë nga Uduokhai.

AUGSBURG-DORTMUND 0-3 – VIDEO

AUGSBURG-DORTMUND- KARTONI I KUQ – VIDEO

Në javën e fundit të kampionatit, Borussia Dortmund do të presë në shtëpi skuadrën e Mainz-it, ndërsa Bayern do të luajë në transfertë kundër Koln.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit