Dortmund vuan kundër Hoffenheim, Haaland dhe Reus i dhurojnë fitoren

17 Tetor 2020
17:24
Denis Hakanaj

Borussia Dortmund ka marrë një fitore të ngushtë 1-0 në fushën e Hoffenheim, ndeshje e vlefshme për javën e katërt të Bundesliga-s.

Goli që ka vendosur ndeshjen është realizuar në pjesën e dytë.

Autori ka qenë Reus, i cili ka shënuar me portën e boshatisur falë një asisti të Haaland.

Dortmund është ngjitur në vendin e dytë me 9 pikë, vetëm një larg Leipzig-ut kryesues.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit