“Drejtësi për George”, edhe Mbappe zbret në fushë për Floyd

30 Maj 2020
22:04
Denis Hakanaj

Rasti i George Floyd ka shkaktuar polemika në të gjithë botën.

Videoja e vrasjes së të riut nga ana e dy policëve është bërë virale, duke shkaktuar indinjatën dhe zemërimin për padrejtësinë që i është bërë të riut, që, edhe pse në pranga, është mbytur nga policët.

Edhe Kylian Mbappe ka vendosur ta dënojë episodin, duke dalë në mbështetje të atyre që në këto orë protestojnë për drejtësi.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka postuar në Twitter mesazhin: “Drejtësi për George Floyd”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit