Dridhen gjigantët e Serisë A, Diego Simeone i do të dy

26 Nëntor 2023
12:11
Denis Hakanaj
back button

Javët e fundit është folur sërish për një marrëveshje të mundshme mes Atletico-s dhe Juves me përfshirjen e Alvaro Morata-s, i cili ka qenë gjithmonë sulmuesi i preferuar i Allegrit dhe Dusan Vlahovic.

Megjithatë, sulmuesi serb nuk do të ishte objektivi i vetëm i Simeones në Torino: një tjetër nga yjet e bardhezinjve pëlqehet nga trajneri argjentinas.

Simeone e njeh mirë Serinë A, pasi ka kaluar disa vite atje fillimisht si lojtar dhe më pas si trajner, dhe gjithmonë ka blerë nga kampionati italian për të forcuar Atletico Madridin e tij.

Sipas asaj që u raportua nga todofichajes.com, Simeone ka vënë në shënjestër Adrien Rabiot për të forcuar mesfushën e Atletico Madridit.

Kontrata e francezit skadon më 30 qershor dhe diskutimet për rinovimin me mamanë/menaxhere Veronique dhe Juventus-in nuk kanë nisur ende dhe nuk mund të përjashtohet një lamtumirë me kosto zero.

Tashmë sezonin e kaluar, lamtumira e tij dukej e pashmangshme, por në minutën e fundit Juventus arriti ta bindë lojtarin të rinovojë edhe për një sezon, në pritje për të marrë një vendim përfundimtar për karrierën e tij.

Francezi po bën mirë në Torino, ai është një shtyllë e skuadrës dhe po performon në nivelet më të larta, megjithatë një ofertë e madhe nga një klub tjetër mund ta shtyjë atë të thotë lamtumirë.

Përveç Premier League, është edhe Atletico Madridi i Simeones.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit