Dy gafa nga Dortmund, Lewa dhe Coman e përmbysin në pjesën e parë (Video)

4 Dhjetor 2021
19:21
Denis Hakanaj

Pjesa e parë e ndeshjes mes Dortmund dhe Bayern, sfidë e javës së 14-të të Bundesliga-s, është mbyllur 2-1 në favor të bavarezëve.

Kanë qenë verdhezinjtë që kanë goditur të parët me Julian Brandt në minutën e pestë.

Kundërpërgjigjja e miqve ka ardhur katër minuta më mbrapa me Lewandowski-n.

Polaku ka përfituar nga një gabim i Hummels dhe nuk ka falur.

Në minutën e 44-t ka ardhur përmbysja e Bayern me Coman.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit