Dy herë titullar, dy herë shënues. 18-vjeçari është ylli i ri i Betis

3 Tetor 2023
0:17
Telesport
back button

Pasi ka ulur flamurin e legjendës Joaquin, të paktën në fushë, Betis Sevilla ka gjetur tashmë një idhull të ri. Është i rrituri rishtas Assane Diao, i cili dje shënoi golin e tij të dytë brenda pak ditësh, duke vendosur një rekord të vogël.

Siç raportohet nga Opta, senegalezi (por Spanja U-19) është bërë lojtari më i ri që ka gjetur rrjetën. në secilën nga dy ndeshjet e tij të para si titullar (Granada dhe Valencia).

Në moshën 18 vjeç e 24 ditë ai mposhti rekordin e mbajtur, në shekullin e 21, nga Markel Susaeta, i cili kishte shënuar dy gola radhazi në dy ndeshjet e tij të para për Athletic Bilbao në 2007, në 19 vjet e 275 ditë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit