Dy minuta argëtim, gjyqtari tapë rrëzohet pas çdo aksioni (VIDEO)

23 Shtator 2019
16:21

Një gjyqtar anësor në Çeki është paraqitur në gjendje të dehur gjatë një ndeshje të dy ekipeve me të rinj, në futbollin vendas.

Në ndeshjen mes Berounem dhe Slaným, Milan Sefara ishte caktuar si gjyqtar anësor, por mesa duket vendosi të kthejë disa gota, ose ndoshta disa shishe para se të shkonte në punën e tij.

Lëvizjet e tij duken të qarta se janë anormale dhe fill pas këtij incidenti federata Çeke doli në një prononcim se është hapur një hetim ndaj gjyqtarit dhe pritet të caktohet një masë ndëshkuese për të.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit