Dybala thyen heshtjen mbi rinovimin: “Ajo që mund të them tani është vetëm kjo gjë”

15 Shtator 2021
0:23
Telesport

Pas fitores kundër Malmo, sulmuesi i Juventusit Paulo Dybala foli për Sky Sport: “Ne kishim nevojë për një rezultat si ky, një fitore si kjo. Në ligë, gjërat nuk po shkojnë mirë. E filluam Champions në një mënyrë të shkëlqyeshme, shpresoj të vazhdoj kështu ”.

Si po kalojnë amerikano -jugorët?
“Unë dikur flisja me shokët e mi të Amerikës së Jugut për të parë se si ata ishin. Unë udhëtova gjatë ditës, unë jam ende duke u kthyer në formë.

Të flesh pak është e vështirë të gjesh formën, por ne duhet të luajmë. Sot gjërat shkuan mirë dhe tani na duhen më shumë ditë për të pushuar dhe për t’u përpjekur të ndihemi mirë për të dielën “.

Ku duhet të përmirësohet  Juventusi?
“Mund të përmirësohemi shumë. Ne bëmë shumë gjëra të mira sot. Ishte e rëndësishme të mos pesonim një gol sot, mendoj se në pjesën e dytë ne mund të kishim shpenzuar pak energji në sulm, por kishim një lojë të shkëlqyer dhe duke luajtur bukur si skuadër “.

A ka mbetur pak kohë për rinovimin?
“Shpresojmë. Ka një vullnet nga ana e të gjithëve. Unë mendoj se do të ketë një takim tjetër midis palëve këtë javë. Me siguri ne shpresojmë që së shpejti gjithçka do të përfundojë dhe mund të ketë një lajm të mirë për të gjithë “.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit