E akuzuan se ka dalë kundër fillimit të Premier, reagon ashpër Mourinho!

14 Maj 2020
15:09
Telesport

José Mourinho, trajneri i Tottenham, nuk po tenton të vonojë rinisjen e Premier League (Project Restart). Ai që ka heshtur këto hamendësime është vetë portugezi, që ka folur sot për “Sky Sports UK”. “Nuk mendoj që pozicioni im është pasqyruar në mënyrë korrekte në media. Nuk kam kërkuar që të shtyhet projekti i rinisjes”.

Neville: "Mourinho-Tottenham è un matrimonio di convenienza"

“Dua të stërvitej dhe shpresoj që Premier League të kthehet kur të ketë siguri maksimale. Tani të shohim se çfarë do të ndodhë në kampionatet e tjera. Jam krenar për futbollistët e mi dhe për mënyrën se si e kanë mbajtur formën fizike. Kanë treguar profesionalitet, pasion dhe deduksion. Nëse ka nga ata që nuk duan të luajnë, le të qëndrojnë në shtëpi”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit