“E ardhmja ime?”, Ancelotti del hapur: Ja çfarë do të doja

19 Mars 2023
9:34
Denis Hakanaj
back button

Chelsea në çerekfinalet e Champions League dhe një La Liga për të luajtur dhe për të rihapur në El Clasico-n e mbrëmjes së sotme kundër rivalëve të përjetshëm së sotme.

Carlo Ancelotti, i cili foli në konferencën për shtyp në prag e ndeshjes të sotme kundër Barcelonës, foli mes të tashmes dhe së ardhmes, duke përfshirë edhe të tijën në stolin e Real Madridit.

Javët e fundit ka pasur shumë thashetheme që do ta donin atë pranë rolit të kombëtares së Brazilit, por nga ana e tij, Sir Carlo nuk ka dyshime se çfarë do të donte:

“Këto janë zgjedhje që klubi duhet të bëjë, por unë do të qëndroja këtu për gjithë jetën”, tha trajneri. “Është e pamundur, por unë do ta doja. Klubi do të vendosë në fund të sezonit dhe shpresa ime është të qëndroj”.

Me skadimin e kontratës në vitin 2024, Ancelotti nuk duket se u jep asnjë shans zërave për një lamtumirë të mundshme. Megjithatë, shumë mund të varen edhe nga rezultatet që Reali do të arrijë këtë sezon. Na mbetet vetëm të presim fazat e fundit të këtij sezoni.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit