E BUJSHME: Covid-19 prek futbollin danez, dyshime edhe në futbollin suedez!

30 Qershor 2020
19:04
Telesport

Shfaqen rastet e para me Covid-19 në Danimarkë.  Simon Hedlund dhe Samuel Mraz nga Brondby IF u gjetën pozitivë për koronavirus. Situata do të trajtohet sikur të ishin lëndime normale.

Dy djemtë janë asimptomatikë dhe janë vendosur në karantinë por deri më tani, asnjë pezullim i ndeshjeve nuk është në horizont. Sulmuesit do të jenë të padisponueshëm për transfertën e vështirë dhe thelbësore në Aalborg (rruga që të çon në Evropë nuk është aspak e thjeshtë dhe humbja e dy lojtarëve kyç mund të ndikojë).

To Brøndby-spillere testet positive for coronavirus | BT ...

Ndërkohë, Brondby ka vendosur të testojë përsëri lojtarë dhe stafin e tij, si një masë paraprake. Lajmet e fundit, megjithatë, në Suedi flasin për disa raste pozitive edhe te Malmo, por gjithashtu nuk bëhet fjalë të mendohet ndërpreja e turneut.

Uefa Europa League Stock Photos - Download 21,756 Royalty Free Photos

Në Skandinavi, filozofia “herët a vonë do të përfundojë” vazhdon të jetë në rend të ditës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit